Kamp ve Outdoor Malzemeleri

Kamp ve Outdoor Malzemeleri

Kamp yapmak vazgeçilmez ve bir o kadar güzel aktivitelerin başında geliyor. Mükemmel bir doğa, güzel bir alan, en iyi kamp malzemeleri, sınırsız temiz hava ve benzersiz, keyif dolu geçecek bir sürü zaman hayal edin. Çantalardan çadırlara, uyku tulumlarından kamp yataklarına kadar doğada yanınızda bulunmasını isteyeceğiniz, ihtiyacınız olacak her türlü ekipman mevcuttur. Bu yazımızda vahşi doğada kamp yaparken ve kamp alanında kalırken, ihtiyacınız olabilecek bazı kamp araç ve gereçlerini görebileceksiniz! Çantanızı toplayıp, doğaya doğru yola çıkmadan önce hangi araç ve gereçlere ihtiyaç duyabileceğinizi öğrenmeniz için sizlere yardımcı olabilecek bir liste hazırladık!

Sizler için listelemiş olduğumuz, olmazsa olmaz kamp araç ve gereçleri için aşağıya göz atın!


Çadırlar

Doğru çadırı seçmek için çadırda kalacak kişi sayısını, iklim koşullarını ve tercih ettiğiniz kurulum kolaylığını göz önünde bulundurun. İmkanınız varsa, sizlere ve çevrenize bolca yaşam alanı sunan ve içinde pek çok alana sahip olabileceğiniz bir çadır seçin, böylesi bir çadır kamp yapanlar için çok uygun olacaktır.


Uyku Tulumları

Kamp alanında kullanacağınız uyku tulumunun hafif veya küçük olması gerekmez. Tam bir rahatlık ve daha geniş bir hareket alanı için dikdörtgen bir çadır seçmenizi öneriyoruz. Çoğu uyku tulumu, iki kişinin birlikte uyumasına olanak sağlayacak şekilde birbirlerine bağlanabilir. Rahat edeceğiniz, sizleri bunaltmayacak, terletmeyecek veya üşütmeyecek ideal sıcaklığı yansıtan ısı izolasyonunu sağlayabileceğiniz tercihler yapmalısınız. Söz konusu sıcaklık durumu, soğuğa dayanıklılığınıza, ekipmanlarınıza (özellikle uyku matınıza), kıyafetlerinize ve iklime (nem, rüzgar, soğuk gibi) bağlıdır.


Uyku Matları

Keyifli bir uyku için doğru uyku matını seçmek çok önemlidir. Kamp alanında kullanmak için uyku ekipmanları seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli faktör vardır, bunlar önem sırasına göre rahatlık, kullanışlılık ve ağırlık/boyutu şeklindedir. Rahatlık seviyesi, kalınlık, boyut ve kullanılan malzemeye bağlıdır. Yüzeyi ne kadar pürüzsüz olursa, uyku matınız da o kadar rahat olacaktır. Kullanışlılık ise kurulum, saklama ve taşıma ile ilgilidir. Bütünleşik ya da ayrı bir pompa yardımıyla şişirilmesi gereken ve kendi kendine şişebilen uyku matları vardır. Bütünleşik pompa yardımıyla şişirilenler, yaklaşık 2 dakika içinde kurulur. İçlerindeki hava da yine aynı süre içinde boşaltılabilir. Ağırlık ve küçüklük, ağırlık/hacim oranına bakılarak hesaplanır; uyku matının ağırlığı hacmine oranla ne kadar küçükse o kadar hafif ve küçük olduğu söylenebilir.


Rahatlık, oldukça öznel bir konudur ve kişiden kişiye değişir. Eğer kullanmak istediğiniz ekipmanları deneyip size en uygun olanı seçerseniz, sizler için bu daha sağlıklı olacaktır. Bazı kişiler ise bundan ayrı olarak kamp yataklarını tercih edebilmektedirler.


Aydınlatma Araçları

Çantanızı hazırlarken fener ve şarj edilebilir el fenerleri almayı unutmamalısınız. Kamp yapmaya giderken, yanınıza iki çeşit aydınlatma almanızı öneriyoruz. Bunlardan biri; kamp alanında yere veya masaya koyabileceğiniz ya da asabileceğiniz aydınlatma araçlarıdır. Diğeri ise ihtiyaç duyabileceğiniz zaman kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz türden aydınlatma araçlarıdır. Pil ömrü, güç ve pil türü, bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken önemli ölçütlerdir.


Yemek Zamanı!

Aileniz veya arkadaşlarınız ile harika zamanlar geçirmek için neşeli, bol kahkahalı ve farklı lezzetlerle dolu bir masa gibisi yoktur! Sizlere 6-8 kişi için yemek pişirebileceğiniz, pek çok tava ve kızartma tavasından oluşan harika yemek pişirme setleri almanızı öneririz. Kırılmalarını engellemek için plastik yemek takımı da kullanabilirsiniz. Ayrıca, sıcak yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilmek için yanınıza kamp ocağı ve su ısıtıcısı da almayı unutmayın!

Mediaweb® | E-Ticaret Sistemleri